Cyberbezpieczeństwo

Przypominamy o wysokim prawdopodobieństwie wystąpienia różnego rodzaju cyberataków, bardzo prosimy o nieotwieranie wiadomości e-mail od adresatów niewiadomego pochodzenia.W szczególności należy zwracać uwagę na wiadomości otrzymywane z adresów innych niż nasza domena pocztowa

@bstfinance.pl

Wysyłamy do Państwa maile wyłącznie z adresów:

biuro@bstfinance.pl

jarek@bstfinance.pl

Informacje o RODO oraz z panelu Klienta otrzymujecie z domeny @lendi.pl – generuje je maszyna.

Prosimy nigdy nie odpowiadać na maile wysłane z domeny lendi.pl a przede wszystkie wszystkie inne pochodzące z nieznanego źródła.

Jeżeli otrzymasz maila z niewiadomego pochodzenia bezwzględnie nie należy otwierać tego typu wiadomości. Oznacz je jako spam, dzięki czemu filtr nauczy się szybciej reagować i w przyszłości szybciej będzie blokował takie wiadomości.

W przypadku wejścia w link w tego typu mailach, zalecamy zmianę używanych haseł oraz przeskanowanie komputera programem antywirusowym. 

Jak obronić się przed podejrzanymi wiadomościami mailowymi:

1. Nie działaj w pośpiechu – cyberprzestępcy często opierają atak o presję czasu. Większość fałszywych wiadomości „ostrzega” użytkownika przed wyłączeniem usługi, skasowaniem konta czy pilną koniecznością zmiany danych autoryzacyjnych poprzez dedykowany link – nie rób nic pochopnie!

3. Zachowaj czujność – nie klikaj w linki ani załączniki dodane do wiadomości, ani nie odpowiadaj na wiadomość bez pewności, że pochodzi z autoryzowanego źródła.

4. Sprawdź swój email – zweryfikuj, czy Twój adres email w wyniku wycieku nie został udostępniony w Internecie. Sprawdzisz to za pośrednictwem strony: have i been pwned lub strony rządowej pod adresem: https://bezpiecznedane.gov.pl/

5. Włącz moduł antyphishingowy w email – Sprawdź, czy antywirus zainstalowany na Twoim komputerze posiada i ma włączony moduł ochrony antyphishingowej w skrzynce email. Jeżeli nie, skorzystaj z oprogramowania antywirusowego z wbudowaną ochroną przed atakami phishingowymi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Jak używamy Ciasteczek   
AKCEPTUJĘ