Wakacje kredytowe – niuanse

Mając 3 różne kredyty

1. Czy możemy złożyć z mężem wnioski o wakacje na nasze obecne mieszkania/kredyty? Teoretycznie mamy odrębne mieszkania i kredyty indywidualnie zaciągane przed ślubem.

Teoretycznie tak, każdy może na swoje. Tylko z wakacji można skorzystać przy jednym kredycie, który jest na zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych. Nie wiemy jak to będą weryfikować, ale jest do tego specjalne oświadczenie klienta.


2. Czy wniosek można złożyć w dowolnym momencie i np. możemy złożyć wniosek na ten “nowy kredyt” i zawieszać raty, bez pełnego wypłacenia wszystkich transz?

Z wakacji kredytowych mogą skorzystać ci, którzy uruchomili kredyt przed 1.07. 2022


3. Mając w planach sprzedaż jednego mieszkania – czy wakacje kredytowe blokują sprzedaż czy po prostu wykorzystamy częściowo wakacje do momentu spłaty kredytu?

Wakacje kredytowe nie powinny mieć wpływu na sprzedaż mieszkania. Kwota zawieszona jest przenoszona na koniec, co oznacza, że i tak finalnie klient będzie musiał za nią zapłać później.

Czy opłaca się brać wakacje kredytowe jeżeli daję radę bez wakacji?

Tak, opłaca się. Całą kwotę proszę przeznaczyć na nadpłatę kredytu. Nadpłacamy kapitał 😉

W moim przypadku, nie spłacam jeszcze kapitału. Zostanie zawieszone mi spłacanie odsetek od uruchomionej części kredytu. Zaoszczędzone pieniądze zainwestuje w budowę. Do kiedy muszę oddać dom do użytku po skorzystaniu z wakacji kredytowych. Termin pierwotny zostanie wydłużony o czas wakacji kredytowych?

Termin zakończenia budowy się nie zmienia. Wydłużony zostanie termin spłaty KH.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Jak używamy Ciasteczek   
AKCEPTUJĘ