mBank ogranicza cele w ofercie kredytów hipotecznych

Od 1 lipca br. mBank nie będzie udzielał kredytów hipotecznych na następujące cele: dowolny cel (pożyczka), konsolidacja, zakup lokalu usługowego, zakup spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego. Od tego momentu bank nie będzie też przyjmował, jako zabezpieczenie kredytu, nieruchomości mających status lokali usługowych oraz spółdzielczo-własnościowych. Rezygnuje także z transakcji, gdzie formą nabycia jest przetarg lub […]

Od 1 lipca br. mBank nie będzie udzielał kredytów hipotecznych na następujące cele:

  • dowolny cel (pożyczka),
  • konsolidacja,
  • zakup lokalu usługowego,
  • zakup spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.

Od tego momentu bank nie będzie też przyjmował, jako zabezpieczenie kredytu, nieruchomości mających status lokali usługowych oraz spółdzielczo-własnościowych. Rezygnuje także z transakcji, gdzie formą nabycia jest przetarg lub licytacja komornicza.

Zmiana ta nie powoduje żadnej zmiany czy ograniczenia w udzielaniu kredytów przez mBank Hipoteczny. (nie udziela kredytów na cel dowolny, konsolidacja)

W mBanku Hipotecznym dopuszczalne jest skredytowanie zakupu spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego, w sytuacji kiedy zabezpieczeniem kredytu będzie inna nieruchomość dopuszczalna przez mBank Hipoteczny.

Zmiana wynika ze strategii Grupy mBanku, zakładającej finansowanie kredytów hipotecznych ze środków pozyskanych dzięki emisji listów zastawnych, i jest kolejnym etapem realizacji tego projektu. Bank wprowadza powyższe modyfikacje ponieważ zgodnie z ustawą o listach zastawnych, kredyty udzielone na powyższe cele nie mogą stanowić podstawy emisji listów zastawnych.

indeks

Zmiana dotyczyć będzie wyłącznie wniosków, które zostaną złożone od 1 lipca.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.